Autor:

zaglebianka

Utworzono:

18.09.2014

Początek spotkania nie układał się po myśli późniejszych zwycięzców. Od pierwszych minut lepsze wrażenie stwarzali goście, którzy zepchnęli Zagłębie do defensywy. Górnikowi udało się zdobyć gola, który stawiał ich w dużo lepszej sytuacji. Nasi juniorzy starsi wzięli sprawy w swoje ręce i doprowadzili do wyrównania jeszcze w pierwszej części meczu, a strzelcem bramki był Igor Wilk. Po pierwszej połowie był rezultat remisowy.
W drugiej części oba zespoły grały na wysokim poziomie i widać było, że spotkały się dwie równorzędne drużyny. Kilka okazji pod obiema bramkami nie zamieniły się na gola... do czasu, kiedy nadeszła 85. minuta. Wtedy to, obrońca Górnika podał za lekko do swojego bramkarza, a ten błąd wykorzystał nasz kapitan Mateusz Arseniuk. Przechwycił piłkę i z dużym spokojem umieścił futbolówkę w siatce gości. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 i Zagłębie mogło świętować zwycięstwo nad zabrzańskim Górnikiem.